Номінація
Інформаційні системи та бази даних

Прочитати більше

Про номінацію

Номінація «інформаційні системи та бази даних» у наших змаганнях три роки поспіль збирає понад 600 учасників з усіх регіонів України. За цей час учні створювали системи для супермаркетів, готелів, залізничних кас та Укрзалізниці в цілому, організації вступної кампанії до вишів України та багато інших цікавих застосунків – все це засобами усіма відомих програм пакету Microsoft Office – Word, Excel, PowerPoint та системи управління базами даних Access. Звучить дивно?) Але відповідно до закону Парето 80% користувачів знайомі лише з 20% функцій цих додатків! І пошук рішень в межах запропонованого функціоналу захоплює, розвиває та спонукає дітей пов’язувати своє подальше життя з інформаційними технологіями.

Результати цієї номінації говорять самі за себе: десятки наших учасників стали переможцями Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій (проводиться на загальнодержавному рівні Міністерством освіти і науки України), деякі навіть багатократними, а переважна більшість кращих в цій номінації стають студентами кращих вишів країни та зарубіжжя та пов’язують своє найближче життя з програмуванням.

А перевірку учнівських робіт забезпечують кращі серед кращих: 6 Заслужених вчителів України, 5 Відмінників освіти України та 26 студентів кращих вишів країни, що стали переможцями наших змагань, Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій та конкурсів-захистів робіт Малої академії наук України. Очолює журі Відмінник освіти України, кандидат педагогічних наук, доцент Житомирського державного університету імені Івана Франка Сергій Станіславович Жуковський – член журі Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій та інформатики, а також автор системи проведення змагань з програмування «e-olymp».

Етапи ІОІТ-2017

Усі дати наразі є орієнтовними та можуть бути змінені!

Практична частина І (відбіркового) етапу

Два місяці на виконання завдань в середовищі Word, PowerPoint, Excel та Access (для 9-х класів - аналогічно окрім Access) рівня стандарту, впродовж яких учасники надсилають розв’язки на перевірку за допомогою системи itolymp.

Тестова частина І (відбіркового) етапу

Тест з цікавими практичними завданнями на роботу в середовищі офісних додатків та знання загального курсу інформатики в цілому.

ІІ етап

Допускаються кращі учасники за результатами І етапу.
Виконання завдань в середовищі офісних додатків впродовж тижня. Учасникам пропонуватиметься розробити певну візуальну інформаційну систему, що передбачає роботу з графікою та спеціальними вбудованими об'єктами.

ІІІ етап: аналіз даних

Допускаються кращі учасники за результатами І-ІІ етапів.
Учасникам пропонується набір задач невеликого розміру, мета кожної з яких – отримати певне узагальнююче значення (середній прибуток, місяць з найбільшою кількістю відвідувачів тощо). Додаток, в якому учасник працює над отриманням результату не регламентується, розв’язок задачі учасник подає у вигляді відповідей на запитання.

IV (фінальний) етап

Допускаються кращі учасники за результатами І-ІІІ етапів.
ІV (фінальний) етап ІОІТ-2017 у номінації «Інформаційні системи та бази даних» проводитиметься в два тури: 7 і 8 березня. 9 березня автори завдань та члени журі проведуть розбір завдань обох турів, а 10 березня відбудеться закриття заходу та нагородження переможців.